Screenshot 2023 04 03 173635

Еволюція інтернету

  • Ідея Всесвітньої комп'ютерної мережі

    Ідея Всесвітньої комп'ютерної мережі
    Джозеф Ліклайдер (1915–1990), керівник Агентства передових оборонних дослідницьких проектів США висловив ідею Всесвітньої комп'ютерної мережі.
  • Перший сервер ARPANET

    Перший сервер ARPANET
    Його було встановлено у Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Комп'ютер «Honeywell 516» мав 12 кілобайт оперативної пам'яті.
  • Перша електронна пошта

    Перша електронна пошта
    Була розроблена перша програма для відправки електронної пошти мережею
  • Міжнародна мережа

    Міжнародна мережа
    Через трансатлантичний кабель були підключені перші іноземні організації з Великобританії та Норвегії – мережа стала міжнародною.
  • Розвиток Мережі в УРСР

    Розвиток Мережі в УРСР
    В СРСР теорія глобальних мереж почала розроблятися в Інституті кібернетики АН України академіком В.М. Глушковим.
  • ARPANET - «Інтернет»

    ARPANET - «Інтернет»
    1 січня 1983 року мережа ARPANET перейшла з протоколу NCP на протокол TCP/IP, який досі успішно використовується для об'єднання мереж. Саме у 1983 році за мережею ARPANET закріпився термін «Інтернет».
  • Domain Name System, DNS

    Domain Name System, DNS
    Була розроблена система доменних назв. Тоді ж у мережі ARPANET з'явився серйозний суперник – Національний науковий фонд США(NSF) заснував міжуніверситетську мережу NSFNet (англ. National Science Foundation Network), котра була сформована з дрібніших мереж, включаючи відомі на той час Usenet та Bitnet і мала значно більшу пропускну здатність, аніж ARPANET. До цієї мережі за рік під'єдналось близько 10 тисяч комп'ютерів; звання «Інтернет» почало плавно переходити до NSFNet.
  • Онлайн-спілкування (чат)

    Онлайн-спілкування (чат)
    Винайдено протокол Internet Relay Chat (IRC), завдяки якому в Інтернеті стало можливим спілкування в реальному часі
  • Експерименти з інтернетом в УРСР

    Експерименти з інтернетом в УРСР
    Початок експериментів з e-mail (Технософт, Київ).
  • World Wide Web, WWW

    World Wide Web, WWW
    В Європі, в стінах Європейського центру ядерних досліджень (франц. Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire, CERN) народилась концепція Всесвітньої павутини (англ. World Wide Web, WWW). Її запропонував знаменитий британський вчений Тім Бернерс-Лі, він же протягом двох років розробляв протокол HTTP, мову гіпертекстової розмітки HTMLта ідентифікатори URI/.
  • ARPANET припинила своє існування

    ARPANET припинила своє існування
    Мережа ARPANET припинила своє існування, програвши конкуренцію NSFNet. Тоді ж було зафіксовано перше підключення до Інтернету телефонною лінією
  • Зародження українського інтернету

    Зародження українського інтернету
    Компанія «Технософт», створена Ю. Янковським і колегами, офіційно набуває статусу Інтернет Сервіс Провайдера (ISP). Після Києва до інтернету під’єднується Харків, а до кінця 1991 року вузол ts.kiev.ua обслуговував користувачів вже не тільки столиці, а й багатьох інших міст України. Перша швидкість інтернету була смішною для сучасних користувачів — всього 2,5 кб/сек.
    https://www.pravda.com.ua/articles/2020/09/28/7267880/
  • Реєстрація домену *.ua

    Реєстрація домену *.ua
    Джонатан Постел з Адміністрації адресного простору мережі інтернет делегує домен першого рівня українським фахівцям Ігорю Свиридову й Олегові Волощуку. Адміністрування нового домену *.ua відбувалося на громадських засадах. Нині домен адмініструє компанія «Хостмайстер». Цей день вважається днем народження уанету.
  • Перший браузер

    Перший браузер
    Група студентів університету Іллінойс (США) створили перший графічний браузер, Mosaic, який дозволяв переглядати на вебсторінках не лише текст, але й зображення. Його код ліг в основу веб-браузерів Netscape Navigator та Internet Explorer для операційної системи Windows.
  • WWW=«Інтернет»

    WWW=«Інтернет»
    З 1996 року Всесвітнє павутиння майже повністю підмінило собою поняття «Інтернет».
    До 1997 року в Інтернеті нараховувалось близько 10 мільйонів комп'ютерів і було зареєстровано понад мільйон доменних назв. Інтернет став дуже популярним засобом обміну інформацією.
  • Харків онлайн

    Харків онлайн
    Включення Харкова в WWW.
  • Міжнародний день інтернету

    Міжнародний день інтернету
    Папа Римський Іоанн Павло II заснував Міжнародний день Інтернету, який щорічно святкується 4 квітня (29 жовтня).
  • Eкраїнська пошукова система

    Eкраїнська пошукова система
    У Харкові відбулося офіційне відкриття української пошукової системи МЕТА. Згодом, 2005 року, МЕТА запустила нові функції і стала пошуковою системою з найбільшою кількістю сервісів.
    https://meta.ua/uk/
  • Перша версія порталу Ukr.net

    Перша версія порталу Ukr.net
    Запущено першу версію порталу Ukr.net. 2000-і 2000 рік — відкрита реєстрація електронної пошти Freemail.ukr.net. На даний момент пошта ukr.net — один із найпопулярніших поштових сервісів в Україні. Станом на березень 2017 року сервіс налічував 4,4 млн користувачів. Хоча ukr.net і є суто українським та одним із перших почав надавати послуги електронної пошти, але україномовна версія з’явилася лише 2007 року.
  • Кількість користувачів інтернету щороку зростає

    Кількість користувачів інтернету щороку зростає
    В інтернеті нараховувалося близько 327 млн користувачів, з них тільки в США чисельність перевищувала 100 млн осіб.5 січня 2011 року кількість інтернет-користувачів у світі сягнула 2 мільярдів.
    2017 рік - у світі нараховувалось 3,8 млрд користувачів всесвітньої мережі або 50 % населення Землі. Значно зростає кількість користувачів соцмереж і частка мобільних пристроїв у мережі.
    https://datareportal.com/global-digital-overview
  • Створення Інтернет-асоціації України

    Створення Інтернет-асоціації України
    Інтернет-асоціаціація України сприяє розвитку українського сегменту всесвітньої мережі, а також коригує законодавчу та нормативну базу держави у тих сферах, що стосуються захисту членів асоціації. А це інтернет-провайдери, електронні та традиційні засоби інформації та інші установи.
    https://inau.ua/