255px armour of god 52241333

Китайський кінематограф

  • Показ першого в історії Китаю кінофільму

    Показ першого в історії Китаю кінофільму
    Перша зафіксована в історії демонстрація «рухомих картинок» в Китаї відбулася 11 серпня 1896 року в Шанхаї, який на довгі роки став центром кінематографу КНР. У Пекіні перші фільми були показані в 1902 році.
  • Початок кіновиробництва

    Початок кіновиробництва
    Власне китайське кіновиробництво почалося в 1905 році, коли пекінський фотограф Жень Цінтай зняв на рухому стрічку сцени з вистави музичної драми «Битва при Дінцзюньшані» зі знаменитим актором Тань Сінпеем в головній ролі
  • Відкриття першої кінокомпанії

    Відкриття першої кінокомпанії
    Перша кінокомпанія, «Азія Фільм» (англ. China Cinema Company, aka Asia Film, кит. 亚细亚 影 戏 公司), в Китаї була заснована в 1909 році американським євреєм російського походження Бенджаміном Бродським
  • Кіностудія "Хуаньсянь"

    Кіностудія "Хуаньсянь"
    У 1916 році Чжан Шічуань створив кіностудію «Хуаньсянь», яка стала першою самостійною китайської кінокомпанією, по-справжньому вільною від контролю іноземних інвесторів. Фільми, зняті на цій кіностудії увійшли в історію китайського кінематографа як перші якісні китайські фільми.
  • Створення першого повнометражного фільму

    Створення першого повнометражного фільму
    1921-го року було знято перший повнометражний художній фільм «Янь Жуйшен» - соціальна драма, в основу якого була покладена реальна історія вбивства бізнесменом Янь Жуйшенем своєї коханки - повії Ван Ляньін. При цьому для більшої реалістичності творці картини на роль головного героя запросили реального друга справжнього вбивці, а на роль повії - колишню повію
  • "Мінсін"

    "Мінсін"
    У 1922 році Чжан Шичуань і Чжен Чженцю створили власну компанію «Мінсін». Вже незабаром після утворення компанії в стосунках її засновників намітився розкол: Чжан Шичуань наполягав на виробництві комічних короткометражок, які користувалися б попитом у публіки, тоді як Чжен виступав за створення повнометражних робіт з глибоким соціальним посилом
  • 1930-ті

    1930-ті
    У 1930-х на ринку домінували три кінокомпанії: «Мінсін» і «Тяньі», і нова кінокомпанія Ляньхуа. Як «Мінсін», так і «Ляньхуа» все більше «схилялися вліво», в той час як «Тяньі» продовжувала виробляти менш соціально орієнтовані фільми. Гоміньдан і КПК вели боротьбу за контроль над найбільшими кінокомпаніями, що знаходило відображення на вироблених ними фільмах. В цей період з'явилися перші великі китайські кінозірки: Чжан Чжіюнь, Ху Де, Жуан Лін'юй, Чжоу Сюань, Чжао Дань, Цзінь Янь.
  • Закон про кіно

    Закон про кіно
    З початку широкомасштабних військових дій в Китаї в 1937 році і аж до 1945 року кіно перебувало під контролем держави і військових, зокрема Відділу інформації імператорської армії. У 1939 році був прийнятий «Закон про кіно», який створив механізми всеосяжного державного контролю для використання кіно в цілях пропаганди.
  • Другий "Золотий вік"

    Другий "Золотий вік"
    У 1946 році в Шанхай повернувся Цай Чушен, який відродив назву «Ляньхуа», заснувавши «кінотовариство Ляньхуа». Воно, в свою чергу, перетворилося в одну з найзначніших кінокомпаній епохи - «Куньлунь», яка зняла такі шедеври, як «Лампи десятка тисяч будинків» (1948), «Річки води весняні на схід течуть» (1947) і «Ворони і горобці »(1949).
  • Комуністична епоха

    Комуністична епоха
    Після утворення КНР в 1949 році нова влада стала приділяти кінематографу особливу увагу. Починаючи з 1951 року старі китайські фільми, а також кінопродукція Голлівуду і Гонконгу були заборонені, почали зніматися нові фільми, зосереджені на житті робітників, селян і солдатів. Приватні кінокомпанії Шанхая продовжували випускати картини. Проте, після їх об'єднання в Шанхайське кінопідприємство в 1952 р історія приватного китайського кіно завершилася.
  • Пекінська кіноакадемія

    Пекінська кіноакадемія
    За 17 років, що минули від заснування КНР до початку Культурної революції, було знято 603 художніх фільмів і 8342 документальних (з урахуванням кінохроніки). Діячі китайського кіномистецтва почали їздити до СРСР для перейняття радянського досвіду. У 1956 році відкрилася Пекінська кіноакадемія.
  • Перший широкоекранний фільм

    Перший широкоекранний фільм
  • Культурна революція

    Культурна революція
    Під час Культурної революції кіновиробництво піддалося серйозним обмеженням. Практично всі зняті раніше фільми були заборонені, деякі режисери зазнали репресій (серед них був відомий мультиплікатор Те Вей). Був складений «Список чотирьохсот фільмів - отруйних трав і фільмів з серйозними помилками», у вересні 1967 року Пекінським інститутом кінематографії.
  • П'яте покоління

    П'яте покоління
    Середина 1980х відзначена появою «П'ятого покоління китайських кінорежисерів»: першого після Культурної революції випуску Пекінської кіноакадемії. У 1982 році її закінчили такі режисери, як Чжан Імоу, Тянь Чжуанчжуан, Чень Кайге і Чжан Цзюньчжао. У цей час китайське кіно виходить на міжнародну арену, збираючи премії престижних кінофестивалів: «Золотий ведмідь» за «Червоний гаолян» (1988), «Золотий лев» за «Цю Цзюй подає в суд» (1992), «Золота пальмова гілка» за «Прощай, моя наложниця» (1993) .
  • Нове китайське кіно

    Нове китайське кіно
    Після возз'єднання Гонконгу і Макао з КНР стало з'являтися все більше спільних фільмів, роботу над якими вели представники КНР, Гонконгу і Тайваню. Відомими прикладами такої співпраці є «Тигр, що крадеться, дракон» (2000), «Клятва» (2005), «Хо Юаньцзя» (2006), «Полководці» (2007), «Червоний скеля» (2008-09). Чинне місце в популяризації новітнього китайського кіно займає Джекі Чан.