Reprezentacja Polski - Droga do EURO 2016

By soniadr
  • Losowanie grup eliminacji Euro 2016

Losowanie grup eliminacji Euro 2016
    W niedziele o godzinie 12.00 w Nicei rozpoczęło się losowanie grup eliminacyjnych do Euro 2016.W ceremonii udział wziął były bramkarz reprezentacji Polski Jan Tomaszewski. Awans do finałów wywalczą pierwsze dwie drużyny z każdej grupy oraz najlepszy zespół z trzecich miejsc w grupach. Pozostałe osiem drużyn z trzecich miejsc utworzy cztery pary barażowe.

Polska znalazła się w grupie D z Niemcami, Gruzją, Szkocją, Gibraltarem i Irlandią. Szanse na awans są jak najbardziej realne !
  • GIBRALTAR 0-7 POLSKA

GIBRALTAR 0-7 POLSKA
    Reprezentacja Polski meczem z Gibraltarem rozpoczęła walkę w eliminacjach Euro 2016. Dokładnie rok temu, 7 września 2014 w portugalskim Faro biało-czerwoni rozgromili rywali 7:0.
    Bramki :
    11' Kamil Grosicki
    48' Kamil Grosicki
    50' Robert Lewandowski
    53' Robert Lewandowski
    58' Łukasz Szukała
    86' Robert Lewandowski
    90' Robert Lewandowski
  • POLSKA 2-0 NIEMCY

POLSKA 2-0 NIEMCY
    11 października 2014 roku to data warta zapamiętania - historyczny sukces reprezentacji Adama Nawałki stał się faktem, a Polacy pokonali 2:0 Niemców na Stadionie Narodowym w Warszawie, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo z tym przeciwnikiem w historii. Polacy dali z siebie w tym meczu bardzo dużo, zostawili na boisku serce i pokazali bardzo dużo zaangażowania. "Potrafimy grać z najlepszymi"
    Bramki:
    Arkadiusz Milik 51'
    Sebastian Mila 88'
  • Polska - Szkocja 2:2! Dramatyczny remis na Narodowym

Polska - Szkocja 2:2! Dramatyczny remis na Narodowym
    Mecz Polska - Szkocja na Stadionie Narodowym w Warszawie zakończył się remisem 2:2. Podopieczni Adama Nawałki po dramatycznym boju, niesamowitych zwrotach akcji i brutalnej momentami grze rywali podzielili się punktami z jednym z głównych rywali do awansu na Euro 2016. Oznacza to, że na razie pozostaną liderem tabeli grupy eliminacyjnej.
    Bramki:
    Krzysztof Mączyński 11'
    18' Shaun Maloney
    57' Steven Naismith
    Arkadiusz Milik 76'
  • Gruzja - Polska 0:4! Biało-czerwoni rozgromili rywala w Tbilisi. Euro 2016 coraz bliżej!

W ostatnim w 2014 roku meczu o punkty reprezentacja Polski zmierzyła się w Tbilisi z Gruzją. Biało-czerwoni byli zdecydowanym faworytem tej potyczki, a do spotkania przystąpili jako lider swojej grupy. Szanse Polaków jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego wzrosły w związku z tym, że do dymisji podał się Temur Kecbaia, selekcjoner naszego przeciwka.Problemów rywalom więc nie brakowało.
    Bramki:
    51' Kamil Glik
    71' Grzegorz Krychowiak
    73' Sebastian Mila
    90' Arkadiusz Milik
  • Irlandia - Polska 1:1. Bramka Peszki nie wystarczyła do zwycięstwa

Irlandia - Polska 1:1. Bramka Peszki nie wystarczyła do zwycięstwa
    wycięstwo w tym meczu otworzyłoby przed piłkarską reprezentacją Polski autostradę do Euro 2016, ale zabrakło do tego dosłownie sekund. W Dublinie Polska zremisowała 1:1 z Irlandią. Gole zdobyli Sławomir Peszko przed przerwą i Shane Longo w doliczonym czasie gry. Dobre wiadomości są takie, że na półmetku batalii o francuskie ME Polacy są na czele grupy D i o punkt wyprzedzają Niemców i Szkotów. Kolejny mecz w czerwcu z Gruzją w Warszawie.
    Bramki:
    26' Sławomir Peszko
    Shane Long 90'
  • Polska - Gruzja: wygrywamy! Hat-trick Lewandowskiego

Polska - Gruzja: wygrywamy! Hat-trick Lewandowskiego
    Awans do EURO 2016 powinien być formalnością. Gdy pod koniec spotkania Lewandowski i Kuba Błaszczykowski rzucili się sobie w ramiona, wiedzieliśmy już - mamy najlepszą polską drużynę od wielu lat.
    Polska zasłużyła na to zwycięstwo, przy remisie Irlandii ze Szkocją daje nam to rewelacyjną sytuację wyjściową przed finiszem eliminacji. Nie możemy zmarnować tej okazji.

Nowy ranking FIFA: Polska najwyżej od czasów Leo, liderem... Argentyna
    W czwartek zostanie opublikowany nowy ranking FIFA. W najnowszym zestawieniu reprezentacja Polski zanotuje awans o dwie pozycje i zostanie sklasyfikowana na 30. miejscu. Tak wysoko nasza drużyna nie była od 2009 roku – wtedy kadra Leo Beenhakkera była 29. zespołem światowego rankingu.
    Największą niespodzianką jest awans Rumunii (8. miejsce) oraz Walii (10. miejsce). Obie drużyny znakomicie radzą sobie w eliminacjach Euro 2016, co będzie miało odzwierciedlenie w najnowszym zestawieniu.
  • Niemcy - Polska 3:1! Manuel Neuer zatrzymał biało-czerwonych

Niemcy - Polska 3:1! Manuel Neuer zatrzymał biało-czerwonych
    Powtórki z Warszawy nie było. Tym razem reprezentacja Polski, choć mocno postawiła się Niemcom, to przegrała z nimi i straciła pozycję lidera w grupie D. Ponieważ jednak jeszcze zanim rozpoczął się mecz na Commerzbank Arena, dotarły informacje, że Gruzja pokonała Szkocję 1:0, sytuacja „biało-czerwonych” w walce o paszporty na Euro 2016 ciągle jest bardzo dobra.
    Bramki:
    Thomas Müller 12'
    Mario Götze 19'
    36' Robert Lewandowski
    Mario Götze 82'
  • Polska - Gibraltar 8:1. Postrzelali na Narodowym

Polska - Gibraltar 8:1. Postrzelali na Narodowym
    Polacy w drodze do Francji strzelili już 29 goli.Jeśli po dzisiejszym meczu można się o cokolwiek przyczepić do biało-czerwonych,to jedynie do bramki straconej w końcówce spotkania. Scenariusz meczu w Warszawie był do przewidzenia. Kibice chcieli obejrzeć festiwal goli i dostali to, czego oczekiwali.
    Bartosz Kapustka 73'
    87' Jake Gosling
  • Szkocja - Polska 2:2. Polacy w dramatycznych okolicznościach ratują remis

Szkocja - Polska 2:2. Polacy w dramatycznych okolicznościach ratują remis
    Mecz Szkocja - Polska trzymał w napięciu do samego końca! Bohaterem spotkania w Glasgow okazał się Robert Lewandowski, który strzelił dwa gole. Druga bramka padła już w doliczonym czasie gry, dając biało-czerwonym remis 2:2.
    Remis ze Szkotami nie przekreśla naszych szans na awans do Euro 2016.
    Bramki:
    3' Robert Lewandowski
    Matt Ritchie 45'
    Steven Fletcher 62'
    90' +4' Robert Lewandowski
  • Prawy do Lewego. Polski duet straszy Europę, kolejne rekordy zagrożone !

Prawy do Lewego. Polski duet straszy Europę, kolejne rekordy zagrożone !
    To, co robi Robert Lewandowski, musi budzić postrach całej Europy. Goli kapitana naszej reprezentacji nie byłoby jednak bez jego kompana z ataku Arkadiusza Milika, który przewodzi klasyfikacji asystentów. Tak współpracującego i jednocześnie skutecznego duetu nie ma obecnie żaden inny zespół.
  • Polska - Irlandia 2:1! JEDZIEMY NA EURO 2016!

Polska - Irlandia 2:1! JEDZIEMY NA EURO 2016!
    Jedziemy na Euro 2016! To jest fakt! To jest rzeczywistość! Polska reprezentacja pokonała w ostatnim meczu eliminacji Euro 2016 Irlandię 2:1 i zakwalifikowała się na turniej we Francji! Podopieczni Adama Nawałki zagrali najlepszy mecz w trakcie długiej kampanii i po golach Grzegorza Krychowiaka oraz Roberta Lewandowskiego po siedmiu latach wrócili do kontynentalnej czołówki!
    Bramki:
    Grzegorz Krychowiak 13'
    16' (k) Jon Walters
    Robert Lewandowski 42'
  • Robert Lewandowski królem strzelców eliminacji! Nikt mu nawet nie zagroził!

Robert Lewandowski królem strzelców eliminacji! Nikt mu nawet nie zagroził!
    W praktyce rywalizacja o tytuł króla strzelców eliminacji Euro 2016 była rozstrzygnięta już wcześniej, ale oficjalnie zakończyła się dopiero we wtorek. Robert Lewandowski był bezkonkurencyjny i żaden z rywali nawet się do niego nie zbliżył!
    Reprezentant Polski strzelił trzynaście bramek, a drugi w zestawieniu Thomas Mueller tylko dziewięć.Kolejne miejsca - z ośmioma trafieniami - zajęli Artiom Dziuba oraz Zlatan Ibrahimović.
  • Wspaniała droga do Euro 2016 nie tylko dzięki Lewandowskiemu

Wspaniała droga do Euro 2016 nie tylko dzięki Lewandowskiemu
    Za nami kapitalne eliminacje do turnieju we Francji.
    Robert Lewandowski. Bez niego trudno wyobrazić sobie awans.
    Krychowiak. W ciągu roku niesamowicie się rozwinął. Klasowy defensywny pomocnik, o którego biją się najlepsze kluby Europy. Płuca naszego zespołu.Odkrycie eliminacji: Arkadiusz Milik. Sześć goli i tyle samo asyst.Kamil Glik udowodnił, że jest kozakiem. Obrońca Torino został jednym z liderów reprezentacji Polski.
  • Wyniki losowania Euro 2016: Polacy poznali rywali!

Wyniki losowania Euro 2016: Polacy poznali rywali!
    Niemcy, Ukraina i Irlandia Północna to rywale reprezentacji Polski w fazie grupowej Euro 2016. Drużyna Nawałki trafiła do grupy C.W swoim pierwszym spotkaniu Polacy zmierzą się 12 czerwca w Nicei z debiutującymi na mistrzostwach Irlandczykami z Północy. Euro rozpocznie się 10 czerwca meczem Francja - Rumunia. Polacy przez ekspertów zostali uznani za najsilniejszą drużynę losowaną z trzeciego koszyka, przez co istniała większa możliwość, że Biało-Czerwoni będą współtworzyć tzw. "grupę śmierci".
  • Test przed Euro 2016 zaliczony. Błaszczykowski dał wygraną

Test przed Euro 2016 zaliczony. Błaszczykowski dał wygraną
    Polska pokonała 1:0 na stadionie w Poznaniu Serbię. Zwycięskiego gola w 28. minucie strzelił Jakub Błaszczykowski, który udowodnił, że mimo roli rezerwowego w drużynie klubowej, wciąż może być bardzo pożyteczny dla reprezentacji. Oprócz Błaszczykowskiego bliski wpisania się na listę strzelców był Arkadiusz Milik, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.Mimo, że był to tylko mecz towarzyski dla niektórych piłkarzy było to o być albo nie być, jeśli chodzi o wyjazd na Euro 2016.
  • Koncert Polaków! 5:0 z Finlandią we Wrocławiu

Koncert Polaków! 5:0 z Finlandią we Wrocławiu
    Polscy piłkarze wygrali 5:0 z Finlandią w spotkaniu towarzyskim rozegranym we Wrocławiu. Mecz był jednym z ostatnich sprawdzianów biało-czerwonych przed finałami Euro 2016. Znakomicie spisali się zawodnicy walczący o miejsce w kadrze na ten turniej, szczególnie Paweł Wszołek i Filip Starzyński.
    Bramki:
    18'Kamil Grosicki
    20'Paweł Wszołek
    32'Filip Starzyński
    66'Paweł Wszołek
    85'Kamil Grosicki
  • Szeroka kadra na EURO 2016

Szeroka kadra na EURO 2016
    Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, podał szeroką kadrę na mistrzostwa Europy 2016 we Francji. Biało-czerwoni już 17 maja rozpoczną obóz regeneracyjny w Juracie. Następnie drużyna narodowa będzie trenowała w Arłamowie, a przed wylotem do Francji rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne. 1 czerwca reprezentacji Polski zmierzy się w Gdańsku z Holandią, a 6 czerwca zagra z Litwą w Krakowie.
  • Kadra Reprezentacji Polski regeneruje się w Juracie

Kadra Reprezentacji Polski regeneruje się w Juracie
    Piłkarska reprezentacja Polski po trudnym,ale satysfakcjonującym sezonie regeneruje się w Juracie. Kadrowicze mogli przyjechać nad polskie morze wraz z rodzinami. Poniedziałek oraz wtorek spędzili na odnowie biologicznej i odpoczynku, ale od środy rozpoczęli typowo piłkarskie treningi.
    Przypomnijmy, że pierwszy mecz na EURO 2016 rozegramy 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei.Cztery dni później w Paryżu zagramy z Niemcami. Na koniec zmagań grupowych Polaków czeka pojedynek z Ukrainą w Marsylii.
  • Wielki pech Pawła Wszołka. Trzy miesiące przerwy, nie zagra na Euro!

Wielki pech Pawła Wszołka. Trzy miesiące przerwy, nie zagra na Euro!
    Niestety, skończył się czas, kiedy nic się na zgrupowaniu nie działo. W trakcie gry treningowej Paweł pechowo poślizgnął się i całym ciężarem ciała upadł na lewą rękę. Osoby, które stały obok usłyszały chrupnięcie. Jeszcze się łudziliśmy, że to nic poważnego, ale rentgen w szpitalu rozwiał wszystkie wątpliwości. Wszołek złamał kość promieniową przedramienia lewej ręki z przemieszczeniem i konieczny jest szybki zabieg operacyjny – powiedział nam Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski.