2010 09 141  large

«Історія комп’ютера та інших пристроїв»

  • Z3

    Z3
    Конрад Цузе створює обчислювальну машину Z3, що мала всі властивості сучасного комп'ютера.
  • Перша в США електрона цифрова обчислювальна машина

    Перша в США електрона цифрова обчислювальна машина
    В Університеті штату Айова Джон Атанасов та його аспірант Кліффорд Беррі створили (а точніше — розробили та почали монтувати) першу в США електронну цифрову обчислювальну машину (англ. Atanasoff-Berry Computer — ABC (обчислювальна машина)). Хоча ця машина так і не була завершена (Атанасов пішов у діючу армію), вона, як пишуть історики, мала великий вплив на Джона Моклі, який створив через два роки першу ЕОМ ENIAC.
  • «Марк-1»

    «Марк-1»
    На США в 1943 р. одному з підприємств фірми IBM американець Говард Эйкен створив потужніший комп'ютер під назвою «Марк-1». Вона дозволяв проводити обчислення у сотні разів швидше, ніж вручну (з допомогою арифмометра), і реально використовувався для військових розрахунків.
    Проте електромеханічні реле працюють що дуже повільний й не дуже надійно.
  • Перший комп'ютер, у якому втілені принципи фон Неймана

     Перший комп'ютер, у якому втілені принципи фон Неймана
    Щоб спростити і убыстрить процес завдання програм, Мочли і Экерт стали конструювати новий комп'ютер, який міг би зберігати програму своєї пам'яті. У 1945 р. на роботу був притягнутий Джон фон Нейман, який підготував доповідь прокомп'ютері. Доповідь було розіслано багатьом вченим та отримав поширення, оскільки там фон Нейман зрозуміло і просто сформулював загальні принципи функціонування комп'ютерів, тобто. універсальних обчислювальних пристроїв.
  • Перші комп'ютери з урахуванням транзисторів

    Перші комп'ютери з урахуванням транзисторів
    У 40-х і 50-і роки комп'ютери створювалися з урахуванням електронних ламп. Тому комп'ютери були дуже великими (вони обіймали величезні зали), дорогими і ненадійними — адже електронні лампи, як та звичайні лампочки, часто перегорають. Однак у 1948 р. винайшли транзистори — мініатюрні і недорогі електронні прилади, що змогли замінити електронні лампи.
  • Перший міні-комп'ютер PDP-8

    Перший міні-комп'ютер PDP-8
    Перші комп'ютери з урахуванням транзисторів з'явилися наприкінці 1950-х років, а до середини 1960-х років був вже створені і значно більше компактні зовнішні устрою для комп'ютерів, що дозволило фірмі Digital Equipment випустити в 1965 р. перший міні-комп'ютер PDP-8 розміром із холодильник та вартістю всього 20 тис. дол. (комп'ютери 40-х і 1950-х років зазвичай коштували мільйони дол.). (https://www.youtube.com/watch?v=sidooQfvH4I)
  • Intel-8008

     Intel-8008
    Однак у 1974 р. кілька фірм оголосили про створення основі мікропроцесора Intel-8008 самого персонального комп'ютера, тобто. устрою, виконує самі функції, як і великий комп'ютер, але розрахованого однієї користувача. На початку 1975 р. з'явився перший комерційно який розповсюджується персонального комп'ютера Альтаир-8800 Можливостей його були дуже обмежені (оперативна пам'ять лише 256 байт, клавіатура і екран були відсутні)(https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=YqniZjw_3Lc)
  • 32-разрядный микропроцессор

     32-разрядный микропроцессор
    Фирма Intel представила первый 32-разрядный микропроцессор 80386, аппаратно совместимый снизу вверх со всеми предыдущими процессорами этой фирмы. Он был гораздо мощнее своих предшественников
  • Intel Pentium

    Intel Pentium
    С 1993 года стали выпускаться микропроцессоры Intel Pentium. Их появление, начале омрачилось ошибкой в блоке операций с плавающей точкой. Эта ошибка была быстро устранена, но недоверие к этим микропроцессорам еще некоторое время оставалось.(https://www.youtube.com/watch?v=9xMhlMkGRQs)
  • Pentium III

    Pentium III
    Традиционно он поддерживает все достижения своих предшественников, главное (и, возможно, единственное?!) его достоинство - наличие новых 70 команд, Эти команды дополняют группу MMX-команд, но для чисел с плавающей точкой. Для поддержки этих команд в архитектуру процессора был включен специальный блок.