9353062 cartoon smiling desktop computer vector illustration

«Історія комп’ютера та інших пристроїв»

  • Вільгельм Шикард

    Вільгельм Шикард
    У 1623р. Вільгельм Шикард винайшов першу механічну обчислювальну машину
  • Блез Паскаль

     Блез Паскаль
    у 1642р. Француз Блез Паскаль створив машину яка могла додавати й віднімати багатозначні числа
  • Готфрід Лейбніц

    Готфрід Лейбніц
    В 1671 році німецький філософ і математик Густав Лейбніц удосконалив пристрій Паскаля.Нова машина виконувала операції множення та ділення.
  • Чарльз Беббідж

    Чарльз Беббідж
    Перший крок до створення сучасних комп’ютерів зробив англійський математик Чарльз Беббідж(1792-1871). З 1820 по 1856 рр. він працював над розробкою обчислювальної машини, яку назвали аналітичною. Машина повинна була розв’язувати складні арифметичні задачі, виконувати необхідні дії над даними. Ч. Беббідж працював над проектом, але мети досягти не зміг. Але основні ідеї були настільки добре розроблені, що ця машина за принципом роботи нагадувала ЕОМ.
  • Герман Голеріт

    Герман Голеріт
    Наприкінці XIX на початку XX ст. були винайдені електричні обчислювальні машини. У 1875-1880 рр. Американець Герман Голеріт (1860-1929) сконструював машину табулятор, яка опрацьовувала інформацію, занесену на перфокарти.
  • Конрад Цузе

    Конрад Цузе
    В 1938 р Конрад Цузе створює машину, що оперує, на відміну від своїх попередниць, не десятковими числами, а двійковими. Ця машина також була все ще механічною, але її безсумнівним достоїнством було те, що в ній була реалізована ідея обробки даних у двійковому коді. Продовжуючи свої роботи, Цузе в 1941 році створив електромеханічну машину, арифметичний пристрій якої було виконано на базі реле. Машина вміла виконувати операції із плаваючою крапкою.
  • "ЮНІВАК

    "ЮНІВАК
    Першу універсальну електронну обчислювальну машину (ЕНІАК) сконструйовано в США у 1946 р. Під керівництвом Дж.Моучлі та Дж. Еккерта. Власне з цього й починається доба комп’ютерів. У 1951 р. В США почався серійний випуск універсальних комп’ютерів марки "ЮНІВАК”
  • "Перше покоління ЕОМ"

    "Перше покоління ЕОМ"
    Перше покоління ЕОМ (1945-1954 р.) У цей період формується типовий набір структурних елементів, що входять до складу ЕОМ.
  • "Друге покоління компьютерів ЕОМ"

    "Друге покоління  компьютерів ЕОМ"
    Друге покоління компьютерів ЕОМ (1955-1964 р.). Зміну поколінь обумовило поява нової елементної бази: замість громіздкої лампи в ЕОМ сталі застосовуватися мініатюрні транзистори, лінії затримки як елементи оперативної пам'яті перемінила пам'ять на магнітних сердечниках. Це в остаточному підсумку привело до зменшення габаритів, підвищенню надійності й продуктивності ЕОМ. В архітектурі ЕОМ з'явилися індексні регістри й апаратні засоби для виконання операцій із плаваючою крапкою.
  • "Третє покоління комп'ютерів ЕОМ"

    "Третє покоління комп'ютерів ЕОМ"
    Третє покоління комп'ютерів ЕОМ (1965-1970 р.). Зміна поколінь знову була обумовлена оновленням елементної бази: замість транзисторів у різних вузлах ЕОМ стали використовуватися інтегральні мікросхеми різного ступеня інтеграції. Мікросхеми дозволили розмістити десятки елементів на пластині розміром у кілька сантиметрів.
  • "Четверте покоління ЕОМ"

    "Четверте покоління ЕОМ"
    Четверте покоління ЕОМ (1970-1984 р.). Чергова зміна елементної бази спричинила зміну поколінь. В 70-ті роки активно ведуться роботи зі створення великих і надвеликих інтегральних схем, які дозволили розмістити на одному кристалі десятки тисяч елементів. Крім того на одному кристалі кремнію стало можливим розмістити пристрій, який відтворює роботу процесора.
  • "П'яте покоління ЕОМ"

    "П'яте покоління ЕОМ"
    П'яте покоління ЕОМ (1984 р. - наші дні) можна назвати мікропроцесорним. Елементною базою стали надвелекомасштабні інтегровані пристрої, які містять сотні тисяч елементів на квадратному сантиметрі. Зросла швидкодія ПК, збільшився обсяг оперативної пам’яті.