віруси та антивіруси

  • ELK CLONER

    Річард Скрента написав один з перших завантажувальних вірусів для ПЕОМ Apple II
  • Перші антивірусні утиліти CHK4BOMB й BOMBSQAD

    Були написані Анди Хопкинсом,озволяли робити аналіз завантажувального модуля за допомогою контекстного пошуку й перехоплювати операції запису й форматування, виконувані через BIOS.
  • Brain

    Перший вірус для IBM-сумісних комп'ютерів, що викликав глобальну епідемію. Він був написаний двома братами-програмістами Баситом Фарук й Амжадом Алви з Пакистану з метою визначення рівня піратства в себе в країні.
  • Virdem

    імецький програміст Ральф Бюргер (Ralf Burger) відкрив можливість створення програмою своїх копій шляхом додавання свого коду до виконуваних DOS-файлів формату COM.
  • Сімейство резидентних файлових вірусів Suriv

    Утвір невідомого програміста з Ізраїлю. Найвідоміша модифікація, Jerusalem, стала причиною глобальної вірусної епідемії, першою дійсною пандемією, викликаної MS-DOS-вірусом.
    Действие вірусів Suriv зводилося до завантаження коду на згадку комп'ютера, перехоплюванні файлових операцій і зараженні запуска користувачем COM- і/або EXE-файлів.
  • Lehigh

    Перший по-справжньому шкідливий вірус, що викликав епідемію в Лехайском університеті (США),ін заражав тільки системні файли COMMAND.COM і був запрограмований на видалення всієї інформації на поточному диску.
  • CERT (Computer Emergency Response Team)

    Організаця,у функції якої входить надання сприяння користувачам у запобіганні й розслідуванні комп'ютерних інцидентів, що мають відношення до інформаційних ресурсів. На сайті цієї організації оперативно публікуються самі останні відомості про нові шкідливі програми, виявлених уязвимостях у ПО, методах захисту корпоративних мереж, аналітичні статті, а також результати різних досліджень в області комп'ютерної безпеки.
  • Dr. Solomon's Anti-Virus Toolkit

    Перша широко відома антивірусна програма. Створена англійським програмістом Аланом Соломоном , вона завоювала величезну популярність і проіснувала до 1998 року, коли компанія Dr. Solomon була поглинена іншим виробником антивірусів - американської Network Associates (NAI).
  • Хробак Морриса

    Перша епідемія, викликана мережним хробаком. 60000-байтная програма, написана 23-літнім студентом Корнельского університету (США) Робертом Моррисом, використала помилки в системі безпеки операційної системи Unix для платформ VAX й Sun Microsystems. З метою непомітного проникнення в обчислювальні системи, пов'язані з мережею Arpanet, використався підбор паролів.
  • Datacrime

    вірус, що незважаючи на порівняно невелике поширення, викликав повальну істерію у світових засобах масової інформації. Він відрізнявся тим, що з 13 жовтня по 31 грудня ініціював низькорівневе форматування нульового циліндра жорсткого диска, що приводило до знищення таблиці розміщення файлів (FAT) і безповоротній втраті даних.
  • Virscan для MS-DOS

    Корпорація IBM випустила комерційний антивірус для MS-DOS, що дозволяє шукати характерні для ряду відомих вірусів рядка у файловій системі. Вартість програми склала всього 35 доларів США.
  • Aids Information Diskette

    Перша епідемія троянської програми. Її автор розіслав близько 20000 дискет з вірусом по адресах у Європі, Африці й Австралії, викраденим з баз дані Організації всесвітньої охорони здоров'я й журналу PC Business World.Автор троянца, Джозеф Попп (Joseph Popp), визнаний пізніше несамовитим, був затриманий у момент пред’яви чека й засуджений за вимагання. Фактично, Aids Information Diskette - це перший й єдиний вірус, який для масового розсилання використовував дійсну пошту.
  • Cascade

    Резидентний зашифрований вірус, що викликає характерний відеоефект - опадання букв на екрані.
  • Eddie (також відомий як Dark Avenger)

    Перший вірус, що протидіє антивірусному програмному забезпеченню: він заражає нові файли, поки антивірус перевіряє жорсткий диск комп'ютера. Це досягалося застосуванням особливої технології, що дозволяє заражати не тільки COM/EXE- програми в момент їхнього запуску, але й будь-які файли при спробі прочитання.