Ok vk 1

Історія блокування російських інтернет-сервісів

By valia
  • 2017 BCE

    Рішення РНБО України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

  • 2017 BCE

    Указом Президента України Петра Порошенка № 133/2017 про введення в дію рішення РНБО України

  • 2017 BCE

    Відбулися обшуки в офісах компанії Яндекс.

    Відбулися обшуки в офісах компанії Яндекс.
    Служба безпеки України встановила, що менеджмент компанії незаконно збирав, накопичував та передавав до Росії персональні дані українців.
  • 2016 BCE

    Серія атак на фінансовий сектор

    Серія атак на фінансовий сектор
    За словами Валентина Петрова, керівника служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО України, коли проводилось розслідування атаки на фінансовий сектор України, які відбулися у грудні 2016 року, то виявилося, що на значній більшості вражених машин було встановлено російське програмне забезпечення. Відповідно, було висловлене припущення, що російське програмне забезпечення, перш за все, надає потенційну можливість несанкціонованого доступу до інформації
  • 2016 BCE

    Ухвалено "Пакет Ярової"

    Ухвалено "Пакет Ярової"
    На початку липня 2016 року в Російській Федерації ухвалений так званий «пакет Ярової», одним з численних нововведень якого є зобов'язання Інтернет-провайдерів та операторів зв'язку зберігати не лише факти з'єднання, а й зміст аудіо- та відео- переговорів та листування.
  • 2015 BCE

    Україна припинила використання російських продуктів у державних відомствах

    Україна припинила використання російських продуктів у державних відомствах
    У вересні 2015 Україна терміном на 1 рік ввела додаткові санкції проти Росії, якими передбачається заборона для офіційних відомств на користування продуктами російських компаній, так чи інакше причетних до анексії Криму і війни в Донбасі. Окрім продуктів Dr.Web, під заборону потрапив антивірус Касперського.
  • 2014 BCE

    Павло Дуров продав свою частку (12 %) у компанії «ВКонтакті» генеральному директору компанії «Мегафон» Івану Тавріну

    Павло Дуров продав свою частку (12 %) у компанії «ВКонтакті» генеральному директору компанії «Мегафон» Івану Тавріну
    У березні в Івана Тавріна цю частку викупила Mail.Ru Group, зосередивши таким чином 52 % акцій «ВКонтакті»; 48 % належать фонду United Capital Partners. Згідно відкритих даних кінцевим бенефіціаром групи компаній Mail.ru є російський бізнесмен Алішер Усманов, якого вважають близьким до Володимира Путіна і його неформальним «гаманцем».
  • 2013 BCE

    ФСБ вимагало дані учасників "Євромайдану"

    ФСБ вимагало дані учасників "Євромайдану"
    У грудні 2013 року Федеральна служба безпеки Росії вимагала від соцмережі «Вконтакті» особисті дані організаторів груп Євромайдану. Оскільки юрисдикція Росії не поширюється на українських користувачів «ВКонтакті», російським силовикам начебто було відмовлено у цій вимозі. За це, за словами Павла Дурова, йому довелося пожертвувати багато чим, у тому числі його часткою «ВКонтакті».
  • 2012 BCE

    Фінансування Росією трьох систем для спостереження за соціальними мережами та впливу на них

    Російський пропагандистський ресурс RT повідомляє про виділення Службою зовнішньої розвідки РФ близько $1 млн на створення систем «Диспут» для відстежування поширення інформації в блогосфері, «Монітор-3» для збору даних для OSINT-розвідки та «Шторм-12» для поширення інформації та впливу на суспільну думку.
  • У Росії почав діяти так званий антитерористичний пакет поправок у законодавство

    Зміни в законодавстві дозволили доступ російських спецслужб до даних користувачів російських інтернет-ресурсів без рішення суду та зобов'язали міжнародні інтернет-ресурси зберігати дані про російських користувачів на території Росії. У разі невиконання передбачено блокування доступу до таких ресурсів на території Російської Федерації.
    У зв'язку з ухваленням цього закону СБУ порадила не користуватися російськими інтернет-ресурсами