Pierwsze e-usługi w internecie.

Timeline created by facebooker_2801270370129589
 • Pierwsza poczta e-mail

  Pierwsza poczta e-mail
  Sieciową pocztę elektroniczną i popularny znak "@" stworzył amerykański inżynier i programista Ray Tomlinson, który w 1971 roku wysłał pierwszego e-maila.
 • E-learning

  E-learning
  W latach 90-tych nastąpił prawdziwy przełom na skalę światową!
  Internet umożliwił studentom interakcję i żywą komunikację z nauczycielem. Bariera związana z czasem i miejscem nauczania została przełamana.
 • Pierwsze zakupy na komputerze podłączonym do internetu

  Pierwsze zakupy na komputerze podłączonym do internetu
  Pierwsza zakupiona rzecz przez internet to pizza z Pizza Hut. Niesamowite jest tom jak szybko rozwinął handel online, dziś nikt nie wyobraża sobie bez niego życia.
 • Pierwsza bankowość internetowa

  Pierwsza bankowość internetowa
  Pierwszym bankiem, który wprowadził możliwość transakcji przez internet był bank LA Jolla Bank FSB w Stanach Zjednoczonych.
 • Pierwszy komunikator

  Pierwszy komunikator
  Pierwszym komunikatorem był ICQ (I seek you). Na pomysł stworzenia takiego komunikatora wpadło kilku Izraelczyków. eśli dwóch użytkowników internetu miało włączony program ICQ - mogli się odszukać i z łatwością porozmawiać, wpisując tekst rozmowy z klawiatury.
 • Powstanie Netflixa

  Powstanie Netflixa
  Przedsiębiorstwo został założone w Kalifornii. Początkowo oferowało wypożyczalnie płyt DVD za pośrednictwem poczty. W 2007 Netflix rozszerzył swoją działalność o media strumieniowe. Od 20 września 2016 jest dostępny w języku polskim.
 • Powstanie wyszukiwarki Google

  Powstanie wyszukiwarki Google
  Celem wyszukiwarki jest skatalogowanie wszystkich możliwych informacji i udostępnienie ich za pomocą Internetu. Jej nazwa jest grą słów i pochodzi od matematycznego terminu googol.
 • Powstanie Wikipedii

  Powstanie Wikipedii
  Wikipedia to encyklopedia internetowa działająca zgodnie z zasadą otwartej treści. W listopadzie 2015 Wikipedia miała ponad 36,9 miliona artykułów we wszystkich wersjach językowych.
 • Powstanie Facebook'a

  Powstanie Facebook'a
  Zuckerberg, jako student Uniwersytetu Harvarda, 4 lutego 2004 stworzył wraz z grupą studentów serwis społecznościowy on-line Facebook, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogli odszukiwać i kontynuować szkolne znajomości oraz dzielić się wiadomościami i zdjęciami. Utworzenie kodu źródłowego strony zajęło mu 2 tygodnie.
  Od maja 2008 działa polska wersja językowa serwisu, uruchomiona dzięki tłumaczeniom wykonanym przez użytkowników.
 • Powstanie YouTube

  Powstanie YouTube
  YouTube został założony przez Chada Hurleya, Steve’a Chena i Jaweda Karima. Witryna została aktywowana 14 lutego 2005 i była rozwijana przez kolejne miesiące. Umożliwia bezpłatne umieszczanie, ocenianie i komentowanie filmów.